İGC’nin eski ve yeni üyeleri buluştu

Meslekte 25, İGC üyeliğinde 15 yılını dolduran 50 üyeye ‘Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği Beratı’ verildi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Uluslararası Basın Merkezi’nde düzenlenen törende İGC’ye yeni üye olan 37 gazeteciye de rozet takıldı.
Törene, İGC Yönetim Kurulu Üyeleri, önceki dönem Başkanı Misket Dikmen, çok sayıda İGC üyesi ve basın mensupları katıldı. Törende İGC’nin çalışmaları hakkına bilgi veren Başkan Dilek Gappi, “77 yıllık bir onuru lafla sözle değil, yeni projelerle, istihdam yaratarak, çok çalışarak daha ileriye taşıyoruz” dedi.
Konuşmasında Şeref Divanı toplantılarının önemli buluşmalar olduğunu ifade eden Gappi, Cemiyet tarihindeki önemli değişimlerin bir kısmının kendi dönemlerinde gerçekleştiğini vurguladı. ‘’Basın Apartmanı’nın yenilenmesi süreci, içinde bulunduğumuz Uluslararası Basın Merkezi’nin İGC’ye kazandırılması, AB ve Hollanda Projeleri’nin hayata geçirilmesi yapılan çalışmalardan sadece birkaçı’’ diye konuştu. Dilek Gappi, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“İçinde bulunduğumuz bu binayı, yani Uluslararası Basın Merkezini İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Cemiyetimize kazandık. Karataş Basın Merkezini restore ettik, modern bir merkez yarattık.
Eğitim çalışmalarını artırdık, sosyal medya, dijital medya, yüksek trafikli site, İngilizce eğitimleri verdik, eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Çalışamayan meslektaşlarımıza telif verdik, dergiler hazırladık, stüdyo kurduk, kendi prodüksiyonlarımızı yapar hale geldik. İzmir Basın Tarihi belgeselimiz tamamlanmak üzere. Basın İlan Kurumu genel kurullarında Anadolu Basını adına mücadelemiz devam ediyor, Çok zor bir dönüşümü gerçekleştirmek durumunda kaldık. Basın İlan Kurumu’nun getirdiği yüksek kriterleri aşmak için çabalıyoruz. 12 arkadaşımıza daha istihdam sağladık. İnternet sitesi ve dijitalleşme konusunda önemli adımlar attık, takipçi sayımızı milyonlara ulaştırdık. Sendika ile 4. Toplu İş Sözleşmesini imzaladık.”
Törende mesleğe yıllarını veren üyelerimiz ile yeni cemiyet üyesi olan genç meslektaşlarımız bir araya geldi. Berat ve rozet takdim töreni sıcak ve samimi bir havada gerçekleşti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*