İGC KİTAP İMZA GÜNLERİ BAŞLADI

İGC’nin yazar üyeleri buluştu
İzmir Gazeteciler Cemiyeti, cemiyet üyesi yazarları tanıtmak için başlattığı ‘İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kitap İmza Günleri’ başladı. İlk toplantının konukları gazeteci ve yazarlar, Tülay Cengiz, Oğuz Tümbaş ve Orhan Baykal oldu. Kitap imza buluşmasına İGC Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Gappi, İGC Yönetim Kurulu üyesi Esat Erçetingöz ve gazeteciler katıldı.  Esat Erçetingöz toplantının açılışını yaparken, imza günlerinin devam edeceğini dile getirdi.
BAĞIMSIZ GAZETECİLİK ZOR BİR İŞTİR
 
Toplantıda konuşan İGC Başkanı Gappi, meslekte tecrübenin önemine vurgu yaptı. Gappi, ” Dünyanın en zor mesleklerinden biridir gazetecilik. Ama öyle bir noktaysa getirdiler ki bizi; bu kadar zor bir mesleği bizden, en zor koşullar altında çalışan insanlardan bekliyor. Bağımsız gazetecilik başlı başına güç bir alandır ve sadece gazeteciliğin yetkileri yetmez. Tecrübe, genel kültür, çevre, hayatı algılamak ve vizyon gereklidir.
Biz imza günlerinde mesleğin nasıl idealist yapılabileceğini, bu mesleği yapabilmek için nelere katlanmak ve neleri bilmek gerektiğini görüyor anlıyoruz. Bundan sonraki imza günlerine iletişim ve edebiyat bölümlerinde okuyan gençlerimizi de davet edeceğiz. Meslektaşlarımızın tecrübelerinden yararlansınlar isteriz. Ben 3 meslek büyüğümüzü de kutluyor, mesleğe ve kente verdikleri katkılar adına teşekkür ediyorum ” dedi.
İGC Kitap İmza günleri her ay düzenli olarak gerçekleştirilmeye devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*