MÜCADELE BIRAKTIKLARI YERDEN SÜRÜYOR

Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Karşıyaka Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen söyleşide, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi;
‘’ Bugün Uğur Mumcu’nun işaret ettiği tehlikelerin, savunduğu düşüncelerin ne kadar doğru olduğunu çok daha iyi anlıyoruz ” dedi.
Moderatörlüğünü şair-yazar Haluk Işık’ın üstlendiği panelde, konuşmacılar İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve Cumhuriyet Ege Bölge Temsilcisi Mehmet Şakir Örs oldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan söyleşide konuşan İGC Başkanı Dilek Gappi, tüm karanlığa rağmen umudun asla kaybedilmemesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“Hukukun üstün olduğu, laik, demokratik, bağımsız bir Türkiye için; Uğur Mumcu ve bu uğurda can veren tüm aydınlarımızın mücadelesini bıraktıkları yerden sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Onların aydın fikirleri ve inandıkları değerler, aklımızda ve yüreğimizde her zaman var olacak. Bu duygularla gerçek bir yurtsever, demokrat ve halkı için çalışan cesur bir gazeteci olan Uğur Mumcu’yu minnet ve özlemle bir kez daha anıyor, tüm basın şehitlerinin önünde saygıyla eğiliyoruz. Ve onların yolundan ilerliyoruz.’’
Mehmet Şakir Örs de, sorunları aşmanın tek yolunun dayanışma olduğunun altını çizdi.
Gappi ve Örs, böyle anlamlı bir günde Türk Basını için çok önemli değerleri anma fırsatı yaratan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Haluk Işık’a teşekkür etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*