Meslektaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi, polis Hüseyin Tayfun Üçgül’ün cenazesinde basın mensuplarına yapılan saldırıyı kınadı.
Muğla Ortaca’da aracının içinde intihar ederek, ölü olarak bulunan Hüseyin Tayfun Üçgül’ün cenazesini haber amaçlı takip eden gazeteciler Üçgül’ün yakınları tarafından saldırıya uğradı. Görüntü almaya çalışan DHA ekibinden Cavit Akgün ve Fırat Akay, Üçgül’ün yakınları tarafından cenaze alanından zorla uzaklaştırılırken, Batı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ayşe Sönmez de yine Üçgül’ün yakınları tarafından saldırıya uğradı. Sönmez’in çekim yaptığı cep telefonu zorla elinden alınarak, kırıldı ve çektiği görüntüler silindi. Bu olay sonrasında Ayşe Sönmez, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, basın mensuplarına yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu söyleyerek, şunları ifade etti:
“Ortaca’da, ölen polis memurunun cenazesine haber yapmak amacıyla giden meslektaşlarımızın saldırıya uğradıklarını üzüntü ile öğrendik. Gazeteci arkadaşlarımıza yapılan fiziki ve sözlü saldırıyı kınıyoruz. Meslektaşlarımızın görevlerini yapmaları ve halkın haber alma hakkı engellenemez. Olay adli makamlara intikal ettirilmiştir. Konunun takipçisi olacağımızı bildiririz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*