NAR Belgeselleri Beğeni Topluyor

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) , şiddete karşı farkındalık oluşturmak adına Hollanda Kraliyeti desteği ile hayata geçirdiği ‘Nar- Kadın ve LGBTİ+ Odaklı Şiddete Karşı İletişim’ projesinin belgesellerini proje kapanış toplantısında gösterime sundu. Yönetmenlerin de katıldığı toplantıda 6 belgesel büyük beğeni topladı.
Eylül 2021 tarihinde başlayan ve 15 ay Hollanda Kraliyeti finansal desteği ile uygulanan ‘Nar- Kadın ve LGBTİ+ Odaklı Şiddete Karşı İletişim’ projesi kapsamında gazetecilerin hazırladığı belgeseller gösterildi.  İGC Havagazı Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen kapanış toplantısında etkinliğe, projeye destek veren Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Köy-Koop. İzmir Birlik Başkanı Neptün Soyer, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Gülsen Çetiner Özkan, Girişimci İş Kadınları Derneği Federasyonu Başkanı Huriye Serter, İzmir Baro Başkanı Sefa Yılmaz, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Önceki Dönem Başkanı Misket Dikmen, İGC Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.
Proje kapsamında medyada şiddet dilini değiştirmek, toplumsal cinsiyet eşitliğini yaygınlaştırmak için gazetecilere eğitimler verildiğini söyleyen İGC Başkanı Dilek Gappi, eğitimler sonunda gazetecilerin birçok eser ürettiğini hatırlattı. Bunların içerisinde 72 haber, 6 belgesel, 5 kamu spotu, 3 radyo jingle’ı, 2 poadcast ve afiş/ broşürlerin olduğunu anlatan Gappi, tüm eserlerin 9 Eylül Gazetesi, 9 Eylül Web TV ve https://nar-siddetekarsimedya.org/’da yayınladığını duyurdu.
‘Nar- Kadın ve LGBTİ++ Odaklı Şiddete Karşı İletişim’ projesi kapsamında yayımlanan belgesellerin gösterildiği toplantıda proje kurulu, yönetmenler ve eserlere danışmanlık yapan Celal Bayar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo -Tv Bölüm Başkanı Pof. Dr. Meral Özçınar da yer aldı. Belgeseller tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Hatice Bülbül- Zeliha, Cem Özer- Ank, Özgür Diyar- Pişman Değilim, Reyhan Şenay- Hayatta Kalan Mucize, Sezgin Üzen- Müjde, Semra İğtaç -Farah belgeselleri 9 Eylül Web TV ve  https://nar-siddetekarsimedya.org/ adreslerinden izlenebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*