İGC sosyal medya fenomenleri ile bir araya geldi

İGC’nin yürütmekte olduğu Şiddete Karşı Farkındalık Projesi NAR’la ilgili bilgi alan İzmir’in tanınmış blogger ve influzırları, projenin gönüllü birer tanıtım elçisi olacaklarını söyledi.
Proje kapsamında bir araya gelen Nesli’nin Objektifinden Neslihan Kalkan, Kokla Dünyayı Tuğçe ve Gökay Meriç, Diyeting Özlem Yılmaz, Yemekyiyelimco Oğulcan Demir, Reformer Pınar Pamuk, Keşfetsek Buğra Tokmakoğlu ve Sezginbeycim Sezgin Üzen’den oluşan gruba İGC Başkanı Dilek Gappi proje ve diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Gappi, bir mesleki çalışma olarak yola çıktıklarını ancak geliştirerek, NAR’ı ülkenin sayılı sosyal sorumluluk projelerinden biri haline getirdiklerini vurguladı. Şiddetin göz ardı edilemeyecek bir sosyal yara olduğuna işaret eden Gappi, ancak duyarlı projeler ve ortak çalışmalarla şiddete karşı farkındalık yaratılacağının altını çizdi.
2020 yılından bu yana İGC tarafından sürdürülen ve finansman ayağı Hollanda Kraliyet Ailesi fonuyla desteklenen NAR projesi, şiddete karşı mesleki eğitimlerin yanı sıra Türkiye’de ilk kez mahalle bazları şiddet haritaları oluşturulması ile yine bir ilk olan mahalle kanaat önderlerinin farkındalıkların geliştirilmesi aşamalarından oluşuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*