Yerel basının gücünü daha da artırmaya kararlıyız

3-4-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası Urla Enginar Festivali kapsamında Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan tanıtım toplantısı düzenledi. Başkan Balkan toplantıda, üç günlük festivalde neler yapılacağını anlattı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıya; İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Doğal Sofra Urla Derneği Başkanı Bilge Bengisu Öğünlü ve gazeteciler katıldı.

Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, festival dolayısıyla kentin nüfusunun 1 milyonu aşacağını söyleyerek, “Festivalimizi karnaval boyutundan öte üreticinin de katıldığı, gastronomi turizminin de eklendiği vatandaşımızın sahip çıktığı bir festival haline getirmek istiyoruz” dedi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ise toplantıda, Türkiye’de son yılların en gözde ilçesinin Urla olduğunu ve önümüzdeki sürecin medya ve yerel kurumlarla, belediyelerle yeni bir iş birliğinin de başlangıcı olabileceğini düşündüğünü ifade etti. Başkan Gappi, Urla’nın hak ettiği noktalarda olabilmesi adına ve doğru, bağımsız, ilkeli gazetecilik yapabilmek için ortak çalışmalara ihtiyacın olduğunu, yerel basının gücünü daha da artırmaya kararlı olduklarını dile getirdi.

Toplantının ardından İGC Başkanı Dilek Gappi ve Urlalı gazeteciler Öcal Uluç, Işık Ersan, Çetin Gürel, Berrin Birer, Hüseyin Aslan, Kenan Seven, Ünal Tümin, Göksel Kayseri ile Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan’ı makamında da ziyaret etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*