CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL İGC’Yİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, CHP Önceki Dönem İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ve CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu; İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, İGC Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Bektaş, İGC Hukuk Danışmanı Av. Birgül Değirmenci, 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu’nu İGC Uluslararası Basın Merkezi’nde ziyaret etti.

“GENÇ İSTİHDAMINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ağırlamaktan kıvanç duyduklarını dile getiren İGC Başkanı Dilek Gappi, Osmanlı Dönemi’nde ilk gazetenin İstanbul’da kurulsa da en etkin yerel basının İzmir’de olduğunu, 1800-1950 yılları arasında 500 gazete ve derginin İzmir’de çıktığını, İzmir’in Hasan Tahsin’in kenti olduğunu vurguladı. Bu nedenle İzmir basınında bağımsız gazetecilik mücadelesinin çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Gappi, hiçbir zaman bağımsız ve belgeli gazetecilik anlayışından taviz vermediklerini, istihdamı ve özellikle genç istihdamını çok önemsediklerini dile getirdi.

“MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Çağdaş, dijitalleşmeye yatkın meslektaşların sayısının artması gerektiğini söyleyen Başkan Gappi, iş arama sürecinde olan meslektaşlara da kucak açmaya çalıştıklarını, Türk basınının her zaman zorlu yollardan geçebileceğini ancak bu süreçte birbirine destek olarak değişimi gerçekleştirebileceklerini, mücadele vermekten de vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

“İGC’NİN VARLIĞI SON DERECE ÖNEMLİ”

İzmir’de dijital habercilik üzerinden yerel seçimlerin ciddi şekilde yönlendirilmeye çalışıldığı bir sürecin yaşandığını söyleyen Özel, İGC gibi yazılı kurallara, ilkelere, ahlaka ve öz birikime sahip kurumların varlığının son derece önemli olduğunu ifade etti.

“UYUM VE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

Özel, 1 Nisan günü adaylarının tamamının göreve geldiği ve İGC ile uyum ve iş birliği içinde çalıştıkları bir süreci hep beraber yaşayacaklarını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*