İGC Başkanı Dilek Gappi: Kitap yayınlayan gazeteciler gururumuz

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, cemiyet üyesi yazarları tanıtmak için başlattığı ‘İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kitap İmza Günleri’nin ikincisi İGC Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleşti. İkinci toplantının konukları gazeteci ve yazarlar, Ümit Kartal, Türey Köse ve Mete Tamer Omur oldu.
Kitap imza buluşmasına İGC Başkanı Dilek Gappi, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, İGC Yönetim Kurulu Üyesi Esat Erçetingöz ve gazeteciler katılım sağladı. Esat Erçetingöz toplantının açılışını yaparken, imza günlerini sürdüreceklerini ifade etti.

“MARİFET İŞİ”

Gazeteci ve yazarlar, Ümit Kartal, Türey Köse ve Mete Tamer Omur meslektaşlarına hem kitaplarının doğuş hikayelerini anlattı hem de kitaplarının içerikleri hakkında bilgiler verdi.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, etkinliğe katılımlarından dolayı gazeteci yazarlara teşekkür etti. Gappi, gazetecilerin bilgilerini ve tecrübelerini kitaba dökmelerinin marifet işi olduğunu ve bu durumu gazetecinin en önemli ödevlerinden biri olarak gördüğünü ifade etti. Genç meslektaşları çok önemsediğini, son zamanlarda gençlerin gazeteciliğe olan ilgisinin yeniden canlanıyor olmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Gappi, “Usta-çırak ilişkisi uzun bir süredir kopmuştu. Bu açıdan gençlerin daha fazla bağlantıda olması, ne olursa olsun mesleğinden taviz vermeyen meslektaşları iyi tanıması gerekli” dedi.
İzmir basınının varlığının, bağımsız gazeteciliğin korunmasının mesleğinde çok emek harcayan meslektaşlar sayesinde olduğunun altını çizen Gappi, gazetecilerin her zaman birlik olması ve birlikte mücadele etmesi için çağrıda bulundu.
Söyleşinin sonunda gazeteci yazarlara Başkan Dilek Gappi ve Esat Erçetingöz tarafından çiçek takdim edildi ve ardından gazeteci yazarlar kitaplarını meslektaşları için imzaladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*