İGC BASIN AKADEMİSİNDE YÜZYÜZE ÜCRETSİZ EĞİTİM FIRSATI

GAZETECİLER İÇİN EĞİTİMLER BAŞLIYOR

** İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC), Avrupa Birliği(AB) hibe destek programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi Şubat- Mayıs 2024 dönemi eğitimleri          26 Şubat’ta  düzenlenmeye başlayacak.

Ücretsiz ve yüz yüze yapılacak eğitimlerin son kayıt tarihi 22 Şubat.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’nin ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ kapsamında kurulan İGC Basın Akademisi eğitimleri başlıyor.

Uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitim başlıkları Görsel İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Dijital Medya ve Yapay Zeka Uygulamaları ve Haber Atölyeleri olacak.

Gazetecilerin ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katılabileceği eğitimler, haftada bir gün, 19.00 – 21.00 saatleri arasında, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile yürütülen proje kapsamında toplam 12 hafta sürecek eğitimler 21 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek. Eğitimlere kendini geliştirmek isteyen tüm gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri katılabilecek. Bir gazeteci seçtiği iki eğitimi alabilecek. Son kayıt tarihi 22 Şubat 2023.

Eğitim İçerikleri

Dijital Medya ve Yapay Zeka Uygulamaları eğitimi her Pazartesi günü saat 19.00-21.00 arası verilecek. İnternet habercilik tekniklerinin anlatılacağı eğitimde katılımcılar uygulamalı olarak dijital medya entegrasyonu, SEO uyumlu haber yazma tekniklerini ve yapay zeka araçlarını öğrenecek.

Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Adobe Photoshop, Premiere Pro yazılımları kullanılarak kurgu ve görsel tasarımlar uygulamalı olarak yapılacak. Eğitimler, yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında her Salı gerçekleşecek.

Haber Atölyeleri Eğitimi sektörde deneyimi ile tanınan farklı kategorilerde uzmanlaşmış haberciler tarafından verilecek.  Haber Atölyeleri eğitimleri her Çarşamba günü saat 19.00-21.00 arası düzenlenecek.

Eğitimlere katılmak isteyenler başvuru formuna   https://www.igc.org.tr/Dosyalar/IGC_AKADEM%C4%B0_2024_KURS_BASVURU_FORMU_2024.docx Linkinden ulaşabilir. Başvuru formları [email protected] adresine iletilebilir ya da İGC Akademi Sekretaryası’na elden teslim edilebilir.

** Bu içerik Avrupa Birliği tarafından sağlanan finansal destek ile hazırlanmıştır. İçeriğinden tümüyle TGS ve İGC sorumlu olup, Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*