İGC OLAĞANÜSTÜ TÜZÜK GENEL KURULU TOPLANIYOR

Sayın Üyemiz,

İGC tüzük değişikliği Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı,  çoğunluk yeter sayı aranmaksızın,  11/10/2023 Çarşamba saat 14.00’te saat: 14.00’te Tarihi Havagazı Fabrikası İGC Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
İGC Tüzüğünü günün koşullarına uyarlamak, daha kapsayıcı, demokratik bir metin haline getirmek amacıyla uzun bir çalışma döneminin ardından tüzük taslak metni hazırlanmıştır.
Tüzük Komisyonu 17 üyeyle, 28 Eylül 2021 tarihinde görüş ve önerisi olan üyelerimiz ve meslek büyüklerimizden oluşturulmuştur.
Zaman içinde toplantılara düzenli katılan Öcal Uluç, Levent Bimen, Meltem Seyis, Mustafa Yılmaz, Mehlika Gökmen, Murat Attila, Bahadır Şerif Onaran, Murat Demircan, Mevlüt Dağdeviren, Yılmaz Coşkun ve Can Özlü ile komisyon bugüne kadar 26 toplantı yapmış, Türkiye’de eşine nadir rastlanan bir demokratik çalışma örneği verilmiştir.
İGC Yönetim Kurulu adına İGC Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Seyis moderatörlüğünde her madde titizlikle değerlendirilmiş, tartışılmış, değişiklikler oybirliği veya oy çokluğuyla kabul edilmiştir. Her aşamada hukukçu görüşü alınarak oluşturulan taslak metin İGC web sitesinde sizlere sunulmuştur.
Bugüne kadar gerçekleştirilmiş en uzun, şeffaf ve demokratik tüzük değişikliği süreci işletilerek,  katılımcı ve kapsayıcı bir metin hazırlanmıştır.
Çarşamba günü yapılacak genel kurulda yapılacak değerlendirme sonucunda İGC Tüzüğü resmiyet kazanacaktır.

Tüzük Komisyon toplantılarında emek veren tüm meslektaşlarımıza ve meslek büyüklerimize teşekkür eder, bilgilerinize sunarız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*