BASIN KARTLARI KOMİSYONU TAMAMLANDI

T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda 19 üyenin katılımıyla gerçekleştirilen Basın Kartları Komisyonu toplandı. Toplantı sonucu 787 gazeteci basın kartlarına kavuştu. Toplantıya katılan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, bir konuşma yaparak kart hakkına sahip olan arkadaşlar için mutlu olduklarını ancak teknik eksiklikleri bulunmamasına karşın kartlarına kavuşamayanlar için de sürecin şeffaf işlemesi gerektiğini belirtti.
İşleyişin önlerine gelen listeyi incelemek şeklinde gerçekleştiğini belirten Gappi, kendisine iletilen ve basın kartlarına kavuşamayan gazeteciler için de bir dilekçe hazırlayarak, kişilerle ilgili ayrıntılı bilgi almak istediklerini vurgulayarak dilekçeyi İletişim Başkanlığı’na teslim etti.
Uzun sürelerde, kuruma başvuranlara kendilerine ‘kartınız incelemede’ denilerek bilgi verilmediğini bu nedenle kişilerin yargı yoluna da gidemediklerini ifade eden İGC Başkanı, sürecin mutlaka şeffaf işlemesi gerektiğini ifade etti.
29.09.2023 tarihinde gerçekleştirilen Basın Kartları Komisyonu’nda İzmir’den başvuran ve sürekli veya yeni kartlarına kavuşan isimler şöyle;

Deniz Kezer, Sıla Arabacıoğlu, Kübra Ceylan, Yağmur Karadağ, Tolga Tahçı, Tunay Afyon, Seher Onay, Esin Özdemir, Abdühlakim Bingöl, Ramazan Aker, Şaha Çimen, Süleyman Hancı, Can Çubukoğlu, Selin Tekin, Halil İbrahim Güler, Afranur Şimşek, Simge Sezen, Gülden Metin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*