DEPREM NEDENİYLE İGC EĞİTİMLERİ ERTELENDİ

İGC BASIN AKADEMİSİNDE YENİ DÖNEM MART AYINDA BAŞLAYACAK

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin(İGC), Avrupa Birliği(AB) hibe destek programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi, Şubat ayında başlayacak eğitimleri, yaşanan deprem felaketi nedeniyle Mart ayına erteledi. Yüz yüze ve ücretsiz yapılacak eğitimlerin kayıtları 28 Şubat’a kadar devam edecek.

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremden etkilenen 10 ilde yaşanan felaket nedeniyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından kurulan, Avrupa Birliği finansal desteği ile yürütülen İGC Basın Akademisi 2023 eğitimleri Şubat ayı yerine, Mart ayında başlayacak.

Gazetecilerin mesleki gelişimini desteklemek amacıyla yüz yüze verilecek eğitimlerin kayıtları 28 Şubat’a kadar devam edecek. Uzman eğitmenler tarafından verilecek, Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Sayfa Tasarımı ve Dijital Medya eğitimleri 12 hafta sürecek.

Gazetecilerin ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katılabileceği eğitimler, haftada bir gün, 2 saat, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek. 19.00 – 21.00 saatleri arasında yapılacak eğitimler, 07 Mart- 25 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak eğitimlere kendini geliştirmek isteyen tüm gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri katılabilecek. Bir gazeteci seçtiği iki eğitimi alabilecek. Son kayıt tarihi 28 Şubat 2023.

Eğitim İçerikleri

Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.Alper Gedik tarafından her Çarşamba günü verilecek. Dersler, Adobe Photoshop, Illustrator ve Premiere Pro yazılımları kullanılarak uygulamalı olarak yapılacak. Eğitim, yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında gerçekleşecek.

Sayfa Tasarımı eğitimi sektörde deneyimi ile tanınan Birkan Yüksel tarafından verilecek. Her Perşembe günü saat 19.00-21.00 arası düzenlenecek eğitimlerde Adobe InDesign programı kullanılacak. Eğitimler, İGC Akademi laboratuvarında düzenlenecek.

Dijital Medya eğitimi alanında uzman Gökhan Çakır tarafından her Salı günü verilecek. SEO, internet haber sitesi kurma ve yönetimi, dijital pazarlama araçlarının işleneceği eğitim yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında yapılacak.

Eğitimlere katılmak isteyenler başvuru formuna https://www.igc.org.tr/Dosyalar/IGC_AKADEM%C4%B0_2023_KURS_BASVURU_FORMU_2023.docx. Linkinden ulaşabilir. Başvuru formları [email protected] adresine iletilebilir ya da İGC Akademi Sekretaryası’na elden teslim edilebilir.

 

 

 

** Bu yayın Avrupa Birliği tarafından sağlanan finansal destek ile hazırlanmıştır. İçeriğinden tümüyle TGS ve İGC sorumlu olup, Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*