HEP BİRLİKTE NİCE ‘İZ’LERE

İz Gazete’nin 7. kuruluş yılında farklı kategorilerde verilen “İz Bırakanlar 2022 Yılı Ödülleri” nde İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu,  Uluslararası Basın Merkezi’nin oluşturulması ve bağımsız gazetecilik çabaları nedeniyle ödüle layık görüldü.
İzmir’in günlük yerel gazetelerinden İz Gazete’nin, 7. Yılında, ‘İz Bırakanlar Ödülleri sahiplerini buldu. “Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi”nde gerçekleşen törende bir ödül de, Uluslararası Basın Merkezi’nin oluşturulması ve bağımsız gazetecilik çabaları nedeniyle İGC Yönetim Kurulu’na verildi.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi yaptığı açıklamada, “Vizyon ve misyon buluştu ve kentimize Türkiye’nin en büyük Uluslararası Basın Merkezi’ni kazandırdık. İGC’nin bağımsız gazetecilik misyonu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in geniş vizyonu buluşunca kentimize model olacak bu Uluslararası Basın Merkezi kazandırdık. İçerisinde stüdyosu, eğitim salonları, laboratuvar ve konferans salonunun olduğu Basın Merkezini hayallerimizde olduğu gibi gerçekleştirmemizi sağlayan Sayın Tunç Soyer’e ve verdiğimiz emekleri ödülle taçlandıran İZ Gazete yöneticilerine, yarışma jürisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Ödülü İGC Yönetim Kurulu Üyeleri Mehlika Gökmen, Duygu Tuncer, Esat Erçetingöz, Güçlü Güler ve Proje Koordinatörü Reyhan Şenay’la birlikte alan Gappi sözlerini şöyle sürdürdü:
 “Gazetecilik mesleğinin zorlu kulvarlardan geçtiği, haber yapma özgürlüğünün giderek kısıtlandığı günümüzde, zorluklara inat azimle büyüyen yerel basın kuruluşlarımız çölde açan çiçekler gibidir. İstihdam yaratan tüm kuruluşlarımız ve işini sevgiyle yapan, etik ilkelerden vazgeçmeyen, bağımsız, ilkeli gazetecilik peşinde koşturan meslektaşlarımız umudumuzdur. İnandığınız sürece başarırsınız. Mustafa Kemal Atatürk ve Hasan Tahsin’in açtığı bağımsızlık yolunda taviz vermeden mücadelemize, özgür ve dik duruşumuzla mesleğimizi yapmaya devam edeceğiz. Özgür gazeteciliğin yaşaması yolunda Türk basın hayatında İzmir’in daha nice izler bırakacağına yürekten inanıyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*