GAZETECİLERE YÖNELİK ÜCRETSİZ EĞİTİM KAYITLARI BAŞLADI

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC), Avrupa Birliği(AB) hibe destek programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi Şubat- Mayıs dönemi eğitimleri 7 Mart’ta başlıyor. Ücretsiz ve yüz yüze yapılacak eğitimlerin son kayıt tarihi 28 Şubat.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından uygulanan ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ kapsamında kurulan İGC Basın Akademisi 2023 eğitimleri başlıyor. Uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitim başlıkları Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Sayfa Tasarımı ve Dijital Medya.

Gazetecilerin ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katılabileceği eğitimler, haftada bir gün, 2 saat, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek. Toplam 12 hafta sürecek eğitimler saat 19.00 – 21.00 saatleri arasında yapılacak.  7 Mart – 28 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak eğitimlere kendini geliştirmek isteyen tüm gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri katılabilecek. Bir gazeteci seçtiği iki eğitimi alabilecek. Son kayıt tarihi 28 Şubat 2023.

Eğitim İçerikleri 

Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.Alper Gedik tarafından her Çarşamba günü verilecek. Dersler, Adobe PhotoshopIllustrator ve Premiere Pro yazılımları kullanılarak uygulamalı olarak yapılacak. Eğitim, yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında gerçekleşecek.

Sayfa Tasarımı eğitimi sektörde deneyimi ile tanınan Birkan Yüksel tarafından verilecek. Her Perşembe günü saat 19.00-21.00 arası düzenlenecek eğitimlerde Adobe InDesign programı kullanılacak. Eğitimler, İGC Akademi laboratuvarında düzenlenecek.

Dijital Medya eğitimi alanında uzman Gökhan Çakır tarafından her Salı günü verilecek. SEO, internet haber sitesi kurma ve yönetimi, dijital pazarlama araçlarının işleneceği eğitim yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında yapılacak.

Eğitimlere katılmak isteyenler için düzenlenen başvuru formu bülten ekinde iletilmiştir. Başvuru formları [email protected] adresine iletilebilir ya da İGC Akademi Sekretaryası’na elden teslim edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*