Hrant Dink’i unutmadık, unutmayacağız…

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i  katledilişinin 16. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, 19 Ocak 2007’de çalıştığı Agos Gazetesi’nin önünde öldürülen Hrant Dink’i vuran kişinin yakalansa da aradan geçen 16 yılda, gerçek sorumluların hiçbir zaman adalet karşısına çıkarılamadığına dikkat çekti.
Gappi şunları söyledi:
“Hrant Dink, ülkemizde karanlık eller tarafından katledilen ilk gazeteci değil, birçok meslektaşımızı bu karanlık cinayetlere kurban verdik. Aydınlık yarınlara ulaşmak istiyorsak; gerçek sorumlular yargı önünde hesap vermeli. Günümüzde halen basın özgürlüğü adına özlediğimiz standartlara kavuşamamışken, hali hazırda 43 gazeteci ve medya çalışanı gazetecilik faaliyetleri nedeniyle cezaevinde. Gazetecilik mesleğini tüm zorluklara rağmen onurlu bir biçimde sürdürmeye çalışan ve özgürlüklerini ortaya koyan tutuklu tüm meslektaşlarımız için adalet istiyoruz.”
Gappi sözlerini şöyle tamamladı: “Halk adına, hak arayan ve kamuoyunun gerçekleri öğrenmesi uğruna büyük fedakarlıklarda bulunan gazeteciler için aydınlık günlerin yakın olduğu inancı ile bu yolda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*