Aydınlık bir 2023 olsun

İzmirli gazeteciler, İGC’nin geleneksel yılbaşı buluşmasında bir araya geldi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ev sahipliğinde Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen geleneksel yılbaşı buluşmasına, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özuslu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve İGC Önceki Dönem Başkanı Misket Dikmen de katıldı.

AYDINLIK BİR 2023 OLSUN

Gecenin açılış konuşmasını yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, “Çok ama çok zor yıllar geçirdik. Dünya son yıllarda çok üzüldü. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin maalesef yaşadığımız acılar farklılaşıyor ama bitmiyor. Özellikle savaşlarla çok canımız yandı. Çok şehit verdik, çok insan kaybettik ve istiyoruz ki artık dünya daha aydınlık olsun. Biz kendi mesleğimizden bakarsak; medya bağımsızlığı demek her şeyden önce insan onuru demek. Bunun mücadelesini veriyoruz. İşi doğru olanın yükü ağır olur. Hasan Tahsin’in memleketindeyiz ve gerçekten de bağımsız gazetecilik için sonuna kadar mücadeleye kararlıyız. Tek ihtiyacımız olan dayanışmadır” sözlerini kaydetti. İGC Başkanı Dilek Gappi, “Aydınlık bir 2023 olsun” diyerek yeni yıl temennisini dile getirdi.

SİZLERE MİNNETTARIZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) Başkan Vekili Mustafa Özuslu ise İzBB Başkanı Tunç Soyer’in selamlarını ileterek konuşmasına başladı. Özuslu, “Bugünün bir önemi daha var. Menemen’de yaşanan Kubilay hadisesinin 92’ci yılı. Yani aslında sizler de tıpkı Mustafa Kubilay gibi bugün; cumhuriyetin, demokrasinin, halkın haber alma hakkının, hakkıyla yerine gelmesi için canınızla başınızla çalışarak, emeğinizi koyarak, cesaretinizle; gerçekten de basın emekçisi olmanın hakkını veriyorsunuz. Bu açıdan sizlere ancak minnettarlığımızı sunabiliriz” sözlerini kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*