İnternet Haber Siteleri İçin Yeni Yol Haritası

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, İnternet Siteleri Komisyonu Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ‘Nar Projesi’ kapsamında ‘Medya Ağı’ kurulurken, komisyonun yeni çalışmaları ve hedefleri belirlendi. İnternet Siteleri Komisyonu sözcülüğüne Hasan Çölmekçi getirildi

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) bünyesinde kurulan İnternet Siteleri Komisyonu  İGC Başkanı Dilek Gappi önderliğinde toplandı. Toplantıda komisyonun izleyeceği süreç ve etkinlikler de belirlendi. İbrahim Irmak, Macit Sefiloğlu, Adem Nakçı, Hasan Çölmekçi, Halide Polatlı ve Levent Hamurcuoğlu’nun katıldığı toplantıda ‘Şiddete Karşı İletişim-Nar Projesi’ kapsamında banner ve belgesellerin yayınlanacağı haber siteleri de tespit edildi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, internet siteleri komisyonunun, internet yasası başta olmak üzere birçok konuda birlik içinde hareket edeceğini söyledi. Ülkemizde her gün katlanarak artan şiddete karşı medyanın dili ve duruşunun önemli olduğunu belirten Gappi, “İzmir’de yine bir ilki gerçekleştirerek, kurduğumuz medya ağı ile şiddete karşı farkındalık yaratacağız. Gazetelerimiz ve haber sitelerimizi gerçekleştirmekte olduğumuz projenin partnerleri haline getiriyoruz” dedi.

İnternet Siteleri Komisyonu’nda;

  • Yeni Basın Kanunu Teklifi ve internet sitelerinin geleceği
  • İnternet sitelerine özel ‘’Dijital Pazarlama’’ eğitimi gerçekleştirilmesi
  • İnternet sitelerine yönelik AB Projesi hazırlanması gibi konular ele alındı.
  • İGC Web Siteleri Komisyonu sözcülüğüne Manşet Türkiye sitesinin Temsilcisi Hasan Çölmekçi seçildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*