İGC’den ‘İlham veren kadınlar’ özel eki

İzmir Gazeteciler Cemiyeti AB proje kapsamında ‘İlham veren kadınlar’ konulu özel ilave hazırlayacak. Serbest ve iş arama sürecinde olan gazetecilerin haberleriyle telif desteğinden yararlanabileceği sayıda, İzmirli kadınların başarı hikayeleri yer alacak.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) iş birliği ile yürütülen ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Medya’ projesi kapsamında toplumsal konulara değinen özel ilaveler hazırlanmaya devam ediyor. İzmir Gazeteciler Cemiyeti, iş arama sürecinde olan veya serbest çalışan gazetecilere yayınlanan özel ilavelerle destek oluyor. Ağustos ayında yayınlanması planlanan ‘İlham veren kadınlar’ başlıklı özel sayıda yayınlanacak haberlere telif desteği sağlanacak.

Türkiye genelinde güçlü kadınların ulusal ve uluslararası başarı hikayelerinin yer alacağı özel ilavede iş, sanat, spor, bilim, hak savunuculuğu, doğa, sivil toplum gibi çeşitli alanlarda ilham veren kadınlar özel haberlerle yer alacak. Bu özel sayıya yazılı haberleriyle katkı koymak isteyen serbest çalışan gazeteciler, başvuru formunu www.igc.org.tr Avrupa Birliği projesi telif bölümünden indirerek, [email protected] hesabına haber ve fotoğraflarla iletilebilirler. Son başvuru tarihi 19.07.2024 olan özel sayı haberleri Yayın Kurulu’nun değerlendirmesinin ardından yayınlanacak.

 

Başvurular; [email protected] adresine 19.07.2024 akşamına kadar iletilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*