Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
İletişim +90 232 463 3215
 

Özlem ve minnetimiz her geçen gün büyüyor

Kurtuluş Savaşımızın ve devrimlerin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm hayatını ulusu ve ülkesine adayan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’yi bütün kurumları ile çağdaş uygarlığın parçası yapmak, ulusu aydınlık ve ileri seviyeye taşımak için verdiği mücadele ile insanlık tarihine mal olmuş büyük bir önderdi. Mustafa Kemal Atatürk aynı zamanda, başarılı bir asker, çağdaş devrimci bir devlet adamı, tüm yaşamını ülkesi ve ulusuna adayan örnek bir liderdi. Ulusuna duyduğu güven ve inançla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sadece bir ülkenin değil tüm dünyanın tarihini değiştirdi. İleri görüşlülüğü, çağdaş fikirleri, aklı ve bilimi temel alan devrimleri Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlanma yolunda ışığı oldu.

Ulu Önder Mustafa Kemal’in ardından bizlere düşen en büyük görev ‘en büyük mirasım’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak, eserini daha ileriye taşımak, O’na yapılan saldırıları bertaraf edip gelecek nesilleri de bu doğrultuda yetiştirmektir. O’ndan kalan ilke ve devrimler bu yolda tek rehberimiz olmaya devam edecektir.  İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize söz veriyor, bitmeyen özlem, minnet ve saygıyla anıyoruz.