Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
İletişim +90 232 463 3215
 

ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI
ŞARTNAMESİ

Bergamalı gazeteci-yazar merhum Şakir Süter anısına Bergama Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen, BERKSAV ve Bergama Ticaret Odası’nın da destek verdiği “Şakir Süter Gazetecilik Yarışması” için başvurular başladı.

Bergama Belediyesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı(BERKSAV) ve Bergama Ticaret Odası’nın, İzmir’de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarılı çalışmaları özendirip, ödüllendirmek amacıyla düzenlediği ‘Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’; ‘Haber’ (yazılı ve görsel)’, ‘İnceleme-Araştırma’, ‘Röportaj’, ‘Fotoğraf’ ve ‘İnternet Haberciliği’ olmak üzere 5 ayrı kategoride yapılıyor. Yarışma, İzmir ve ilçelerindeki basın-yayın organlarında çalışan gazetecilerin 20 Temmuz 2022 – 20 Temmuz 2023 arasındaki çalışmalarını kapsıyor. Gazeteciler için sarı basın kartı zorunluluğu ise bulunmuyor.

Adayların çalışmalarını en geç, 11 Ağustos 2023 Cuma günü saat 17.30’a kadar İzmir Gazeteciler Cemiyeti igcyarisma@gmail.com elektronik posta adresine iletmesi gerekiyor. Kazananlara ödülleri 29 Ağustos 2023 Salı günü düzenlenecek olan törende verilecek.

YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLAR

YARIŞMA DALLARI:
1) Haber
2) İnceleme-Araştırma
3) Röportaj
4) Fotoğraf
5) İnternet Haberciliği

ÖZEL ÖDÜLLER
1-) Vecdi Altay Özel Ödülü (İGC Özel Ödülü)
2-) Bergama Belediyesi Özel Ödülü
3-) Ekonomi Özel Ödülü (Bergama Ticaret Odası)
4-) Osman Bayatlı Özel Ödülü

12.ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI YARIŞMA TAKVİMİ
Eserin yayınlanma tarihi: 20 Temmuz 2022 - 20 Temmuz 2023
Son başvuru: 11 Ağustos 2023 Cuma
Jüri toplantısı: 18 Ağustos Cuma 2023 Jüri Toplantısı
Açıklama: 21 Ağustos 2023 Pazartesi
Ödül töreni: 29 Ağustos Salı

GEREKLİ FORMLARIN VE ŞARTNAME’NİN LİNKİ
İzmir Gazeteciler Cemiyeti; https://www.igc.org.tr/content/sakir-suter-gazetecilik-yarismasi-sartnamesi

BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN İLETİŞİM
İzmir Gazeteciler Cemiyeti; 0 232 463 32 15 / igcyarisma@gmail.com

YARIŞMA JÜRİSİ:
İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan ön jüri, eserlerin katılım koşullarına uygun olup olmadığını denetler. Uygun olmayan başvurular Büyük Jüri’ye sunulmaz.

Büyük Jüri, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun İzmir’de görev yapan gazetecilere daveti ile belirlenir. Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri dışında Jüride Bergama Belediyesi de basın biriminden iki kişi ile temsil edilir. Büyük Jüri en az 7 üyeden oluşur. Yarışmaya katılanlar Büyük Jüri üyesi olamaz. Ön Jüri çalışmalarını tamamladıktan sonra, eserler büyük jürinin değerlendirmesine sunulur. Büyük Jüri, her beş yarışma için Ön Jüri’den geçen eserleri inceler ve değerlendirir