Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
İletişim +90 232 463 3215
 

TEKLİF DESTEK PROGRAMI DUYURULAR


İGC Telif Destek Programıİşsiz ve serbest çalışan gazetecilerin gazetecilik çalışmalarını maddi destekle sürdürmelerini teşvik etmeyi ve medya çoğulculuğuna katkıda bulunmayı amaçlayan  AB Projesi ‘Özgür Gazeteci, Güçlü Medya’ Telif Destek Programı çerçevesinde gazetecilerin belirlenen konularda hazırladıkları haber, araştırma, röportaj ve benzeri çalışmalar İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin yayın organı 9 Eylül Gazetesi’nde ve/veya internet sitesinde yayınlanmaktadır.

Programın ilk duyurusu 3 Eylül 2019 günü basın bültenine ek olarak sosyal medya paylaşımları ile gerçekleştirildi.

Destek konuları, insan hakları ve hak ihlalleri, gazeteci hakları, özgür basın, dezavantajlı gruplar, cinsiyet eşitliği, hayvan hakları, temiz çevre, yenilenebilir enerji, ekonomik ve yerel kalkınma araştırmaları ile yeni medya, dijital medya/yayıncılık ve medya temalı yazılı, görsel işitsel ve video içerikleri olarak belirlendi.

Telif destek programın amacına ve doğru hedef kitleye ulaşabilmesi için özel  bir yayın kurulu oluşturuldu.  Programa başvuran eserler, İzmir’in usta ve deneyimli gazetecilerinden oluşan Yayın Komitesi tarafından değerlendirilmekte. Telif Destek programı kapsamında 2019 yılında 33 eser, 2020 yılında 182 eser yayınlandı. 2021 yılında 135 eser yayınlandı. Telif desteği proje sonu Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek. İşsiz ve serbest çalışan gazeteciler, başvuru formunu doldurarak, igcabtelif@gmail.com adresine gönderebilirler.