HATİCE BÜLBÜL (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1964 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise öğrenimimi İzmir’de tamamladı. 1986 yılında Ege Üniversitesi, Basın Yayın Yüksek Okulu, Radyo Televizyon Bölümü’nü bitirdi. 2008-2010 yılları arasında aynı Üniversite’nin Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını ve tezini tamamladı. İletişim Fakültesi, Radyo –TV- Sinema bölümünde doktoraya devam ediyor.

Üniversite yıllarında yerel bir gazetede köşe yazarlığı, Nokta Dergisi’nde ve Tercüman Gazetesi’nde anketörlük yaptı. Mezun olduktan sonra sırasıyla, İzmir Defterdarlığı, Belkahve Vergi Dairesi, UMA Reklam Ajansı ve SSK İzmir Bölge Müdürlüğü’nde çalıştı.

1991 yılında TRT Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nde yardımcı prodüktör olarak göreve başladı. 1993 yılından beri de TRT İzmir Radyosu’nda prodüktör olarak görev yapıyor.

Meslek yaşamı süresince, TRT’de, Günaydın, Köyümüzden Mektup Var, Ailemiz ve Biz, Yaşayan Ege, Mikrofonda Bir Konu, Şeker Mikrofon, Çocuk Saati, Aynı Çatı Altında, Gecenin İçinden, Geçmişin İzinde, Gönül Dili Sazın Teli, Gönül Bağı gibi farklı programlar hazırladı ve Yaşayan Ege ve Gönül Dili Sazın Teli adlı programlarıyla Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması’nda ödül aldı. Huriye Kuruoğlu ve Bermal Aydın’ın editörlüğünü yaptığı “ Toplumsal Cinsiyet ve Medya” başlıklı kitapta, kadın ve erkek kimliklerine dair iki makalesi yayınlandı.

İngilizcesini geliştirmek amacıyla 2004-2005 yıllarında Amerikan Kültür Merkezi’ne devam etti, 2004 yılında da İngilizce pratiğini geliştirmek için 6 haftalığına Kanada’ya ( Vancouver) İngilizce kursuna gitti.

Evli ve bir çocuk annesi.