MESLEKİ BECERİ EĞİTİMLERİ

İGC BASIN AKADEMİSİ 

İzmir’de gazetecilerin sosyal birlik, sosyal destek ve gelişimine yönelik faaliyetler sürdüren İzmir Gazeteciler Cemiyeti, proje kapsamında İGC Basın Akademisi’ni kurarak faaliyetlerini güçlendirme fırsatı bulmuştur. 

Proje Açılış Organizasyonu 18 Haziran 2019 günü Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Christian Berger ve delegasyon temsilcileri başta olmak üzere 100’e yakın davetlinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

İGC Basın Akademisi’nde, serbest çalışan veya kendi kanallarını yöneten işsiz gazeteciler için görsel-işitsel kayıt / yayın stüdyosu kurulmuştur. Stüdyo, mobil cihaz, bilgisayar tabanlı kayıtlar aracılığıyla dijital olarak görsel-işitsel kayıt için teknik olarak uygun şekilde oluşturulmuştur.  

İGC Basın Akademisi tarafından uygulanan eğitimler bölge il eğitimleri ve mesleki beceri eğitimleri olarak iki şekilde uygulanmaktadır.

MESLEKİ BECERİ EĞİTİMLERİ

İGC Akademi’de günümüz koşullarındaki mesleki ihtiyaçlara göre eğitim başlıkları programlanmaktadır. 

Yıl boyunca 6 program, 12 gün, 24 modülden oluşan eğitimlerde gazetecilere yeni nesil mesleki beceriler sunulmaktadır. 

Mesleki Beceri eğitimleri dışında, proje kapsamında yabancı dil eğitim programları da verilmektedir. İGC Basın Akademisi proje başlangıcından itibaren toplamda 5 dönem mesleki beceriler eğitimi ve İngilizce eğitimi vermiştir. Her eğitim haftada 1 gün, toplam 12 hafta olarak planlanmıştır. 2021 Mart-Haziran eğitimleri tamamlanmış, Ekim-Aralık eğitimleri planlanmıştır.

Eğitim Başlıkları

Eğitim başlıkları projede yer aldığı haliyle şu şekilde planlanmıştır:

1.      Sosyal Medya Uygulamaları ve Yönetimi Eğitimi

2.      Dijital Pazarlama 

3.      Görsel ve İşitsel Medyada Yeni Teknolojiler ve Kullanımı

4.      İngilizce 

Eğitimlere başvurular igcabtelif@gmail adresine gönderilmektedir. 

Başvuru için aşağıdaki formun doldurulması gerekmektedir: