İGC Akademi’den Muğlalı Gazetecilere Davet

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) iş birliği ile yürütülen ‘Güçlü Gazeteci Özgür Medya Programı’ kapsamında düzenlenen il eğitimlerinin ikincisi Muğla’da yapılıyor.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, yerel medyanın mesleki becerilerini güçlendirmek ve dayanışmayı artırmak için Avrupa Birliği finansal desteği ile sürdürdüğü Bölge İl Eğitimlerini düzenlemeye devam ediyor. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Semih Aksoy ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut’un katılacağı eğitim 09 Ekim Cumartesi günü Muğla’da düzenlenecek.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, tüm Muğlalı gazetecilere çağrıda bulunarak, “Güçbirliği için buluşmaya, medyadaki gelişmeleri sizlerle paylaşmaya hazırız. Daha güçlü medya için sizlerin de katılımını bekliyoruz” dedi.

Muğla ve ilçelerinde basın mesleği görevini sürdüren/yaşayan gazetecilere yönelik 4 ayrı başlıkta düzenlenen 1 günlük eğitim programı saat 10.00-17.00 arası, Değirmencioğlu Otel’de düzenlenecek.

  • İfade Özgürlüğü ve Gazetecilerin Hakları – Av. Birgül Değirmenci
  • Mobil Araçlarla Görüntülü Habercilik– Özgür Kurşun
  • Yeni Nesil Medya Yayıncılığı –  Ahmet Buğra Tokmakoğlu
  • Medyada Nefret Söylemi ve Barış Gazeteciliği – Prof.Dr. Sevda Alankuş

tarafından katılımcı gazetecilere aktarılacak.