Ortak Değerleri Korumalıyız

TARKEM Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eke, TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler, TARKEM Genel Sekreteri Özge Şenyurt, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve 9 Eylül Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette İGC Başkan Yardımcısı Semih Aksoy hazır bulundu.

Görüşmede Kemeraltı’nın sahip olduğu değerleri ön plana çıkaracak projeler hakkında bilgiler verildi.

TARKEM’in birçok projeyi aynı anda yürüttüğünü söyleyen TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler, yaptıkları çalışmalarda topluma yarar sağlamaya öncelik verdiklerini belirtti.

İZKA ve Konak Belediyesi iş birliği ile Kadifekale, Basmane ve çevresinde çocuklara ücretsiz eğitim veren atölye çalışmalarına da ağırlık verdiklerine dikkat çeken İneler, “Tarihi alanları geri kazanırken, bölge halkı ve esnaf arasındaki bağı da güçlendirmek istiyoruz. Kemeraltı sahip olduğu kültürle kentimizi ön plana çıkarıyor. Çalışmalarımızı geniş kitlelere duyurmak için basın ile her türlü ortak çalışmaya açığız” dedi.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren İGC Başkanı Dilek Gappi, “Kent algısı, kente verilen değer burada yaşayanların yürüttüğü çalışmalarda göz önünde bulundurması gereken bir unsur. Ortak değerlerimizi korumalıyız. Kentimize ve topluma hizmet hepimizi güçlendirir” dedi.