SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ DAYANIŞMADAN GEÇER

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi’yi ziyaret etti. İGC Başkanı Dilek Gappi ve yönetim kurulunu kutlayan Beko, yeni çalışma döneminde ekibe başarılar diledi.

Türkiye’deki işçi sorunlarının ve sendikalaşma faaliyetlerinin değerlendirildiği görüşmede basın emekçilerinin yaşadıkları zorluklara değinildi.

Basın sektörünün, ülkede yaşanan sorunlardan en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini söyleyen İGC Başkanı Dilek Gappi, yaşanan sorunların demokrasi ışığında dayanışma kültürü ile aşılabileceğini ifade etti. Gappi konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“İçinde bulunduğumuz dönemde yaşadığımız sorunlar sivil toplum kuruluşlarının ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu hatırlattı. Bu dönem, sorunları dayanışmayla, ortak çalışmalarla düzeltmek gerektiğini gösteriyor”

Basının Gücüne İnanmak Gerekiyor

Görüşmede ayrıca basın ve ifade özgürlüğünün önemine dikkat çekildi, basın emekçilerinin yaşadığı sorunlar nedeniyle sektörün güç kaybettiği vurgulandı. Konuyla ilgili görüşlerini belirten İGC Başkanı Dilek Gappi, “Mesleği yaşatmak isteyen çok sayıda genç meslektaşımız var. Onlara destek olmak zorundayız. Bütün amacımız dayanışmayla emeğin gücünü ortaya koymak” dedi.

Kentteki gelişmeleri en doğru şekilde yerel basın aracılığıyla takip ettiğini söyleyen Kani Beko, 9 Eylül Gazetesi okuru olduğunu belirtti. Basının toplumun bilgiye ulaşmasındaki önemini vurgulayan Beko, “Basın bizim için çok önemli, gücünün kıymetini bilmek gerekiyor. Yan yana, omuz omuza olursak yaşanan sorunların üstesinden gelebiliriz” şeklinde konuştu.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin sendikalı bir gazeteye sahip olduğunu belirten Dilek Gappi, sendikalaşma sürecinde desteği için Kani Beko’ya teşekkür etti. Görüşmenin sonunda Kani Beko tarafından İGC Başkanı Dilek Gappi ve yönetim kuruluna “Sözümüz” kitabı hediye edildi.