“Gençlik ve İş’sizlik” eki için özel haber bekleniyor

0
67
Professional photographer working with a computer at the communication agency and vintage camera on the foreground

Çağın değişmeyen virüsü….

 GENÇLİK VE İŞ’SİZLİK Eki için özel haber bekleniyor

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin AB Hibe Destek Projesi kapsamında başlattığı Telif Desteği kapsamında 1 Mayıs 2020 tarihinde Gençlik ve İş’sizlik’ başlıklı özel sayı yayınlanacaktır. Özel sayıda, iş arama sürecinde olan ve/veya serbest gazetecilerden ilave için özel haber çalışması bekleniyor

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) işbirliği ile yürütülen Güçlü Gazeteci Özgür Medya Programı kapsamında işsiz ve serbest çalışan gazetecilere yönelik Telif Destek Programı dahilinde, 1 Mayıs 2020 tarihinde Gençlik ve ‘iş’sizlik özel sayısı yayınlanacaktır.

Telif Destek Programı çerçevesinde, iş arama sürecinde olan ve/veya serbest çalışan gazetecilerin gazetecilik çalışmalarını maddi destekle sürdürmelerini teşvik etmeyi ve medya çoğulculuğuna katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Program kapsamında yayınlanacak eserlerin sahiplerine brüt 100 Euro telif ücreti ödenecektir.

Üretilen içeriklerden doğacak hukuki ve maddi sorumluluk eser sahibine, eserin yayın hakkı telif haklarına uygun olarak İGC ve Dokuz Eylül Gazetesi’ne ait olacaktır.

 Kimler başvurabilir        

Özgür Gazeteci Güçlü Demokrasi Projesi kapsamında uygulanan “Telif Destek Programı”na işsiz ve bir medya kurum ve kuruluşuna sürekli basın iş sözleşmesi ile bağlı olmayanlar ile serbest çalışan ve genç gazeteciler başvurabilecektir.

Fiili ehliyetine sahip, daha önce gazetecilik mesleğini icra etmiş ve başvuru döneminde bir medya kurum ve kuruluşuna sürekli basın iş sözleşmesi ile bağlı olmayanlar ile genç gazeteciler öncelikli olmak üzere serbest çalışan gazeteciler  de programdan faydalanacaktır. .

Eserler; Yayın Kurulu’nun uygun görmesinin ardından  yayınlanacaktır.

İçerik ve Son başvuru tarihi

 Gençlik tanımı-yaş aralığı, İstatistiki bilgiler; Gençler 20 sorun/ 20 beklenti; Gençlik ve siyaset; Gençler ne düşünüyor / gelecek kaygısı (doğa, çocuk, iktidar vs) ; Teknoloji gençler için umut mu umutsuzluk mu; Uyuşturucu ile mücadele; Zor koşullarda çalışan gençler; Yeni iş fırsatları neler olmalı; Girişimci gençler; Engelli gençler  gibi konu başlıklarının ele alınacağı Özel Sayıya yönelik soru ve başvurular; igcabtelif@gmail.com adresine  22.04.2020 akşamına kadar iletilebilir.

Başvuruların, bülten ekinde gönderilen ve ayrıca http://igc.org.tr/igc/telif-destek-programi-rehberi/ adresinde de yer alan başvuru formlarının doldurularak yapılması gerekmektedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here