Instagram dünyasının arka planını anlattı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) üyelerine yönelik düzenlenen Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi dersine konuk olan sosyal medya fenomeni Deniz Sarıhanlıoğlu, Instagram uygulamasında başarılı olmanın yöntemlerini anlattı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği, Ege Telgraf Muhabiri Ahmet Buğra Tokmakoğlu tarafından verilen Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi dersine Instagram’da başarılı paylaşımlarıyla tanınan @gezginkereviz hesabının sahibi Deniz Sarıhanlıoğlu katıldı.

Karataş’taki İGC Lokali’nde düzenlenen etkinlikte Instagram’da başarılı olmak için doğru bir strateji ile içerik ve fotoğraf üretmek gerektiğini anlatan Sarıhanlıoğlu, Instagram’ın dünyada ve ülkemizde birçok kişi için önemli bir gelir kaynağı olduğunu söyledi. Sosyal medya eğitimine katılan İGC üyelerinin Instagram paylaşımları ve içerikleri konusundaki sorularını yanıtlayan Sarıhanlıoğlu, sosyal medya konusunda farkındalık kazanan ve sosyal medya mecralarını doğru kullanan kurumların kitle iletişiminde başarıya ulaşacağını belirtti.

YENİ MEDYANIN GÜCÜNÜ FARK EDİN

Geleneksel medyanın gelişen iletişim teknolojileri ve internetle birlikte dönüşüm yaşadığını söyleyen Sarıhanlıoğlu, “Yeni medya birçok marka ve kurum için yeni fırsatlar yarattı. Sosyal medya kanalları ve bu alanda içerik üreten kullanıcılar birer reklam mecrasına dönüştü. Özellikle deneyim temelli reklam anlayışının gelişmesiyle birlikte sosyal medyada başarılı isimlerin marka işbirlikleri arttı. Geleneksel medyanın bu dönüşümü fark etmesi, medya sektörünün temsilcilerinin dijital dönüşüm konusunda hem çalışanlarını hem de kendini yeniden tasarlaması gerekiyor. Bu dönüşümü başaramayanlar kendini anlatmakta ve görünür olmakta zorluk yaşayacak” diye konuştu.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyelerine yönelik olarak planlanan ve 14 Kasım’da başlayan Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi, 15 katılımcısıyla 2 Ocak’a kadar devam edecek. Eğitime katılanların sosyal medya becerilerinin gelişmesi, sosyal medyada içerik üretimi, dağıtımı, platformlarda takipçi kazanma, tutundurma ve ölçümleme konularında farkındalık kazanması hedefleniyor.