ÖZGÜR GAZETECİ GÜÇLÜ MEDYA PROJESİ YÖNLENDİRME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

0
11

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından uygulanan Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’nin programı kapsamında Yönlendirme Kurulu toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

TGS ile İGC partnerliğinde yürüyen projenin 8 ayda bir gerçekleşecek olan Yönlendirme Kurulu toplantılarının ilki Türkiye Gazeteciler Sendikası Basın Akademisi’nde yapıldı.

TGS Başkanı Gökhan Durmuş, İGC Başkan Yardımcısı Dilek Gappi, TGS Genel Örgütlenme Sekreteri Mustafa Kuleli, AB Projesi Koordinatörü Yudum Cura, TGS Basın Akademisi Koordinatörü Orhan Şener çalışmalarla ilgili bilgi verdiği toplantıya gözlemci sıfatıyla birçok kurumun temsilcisi katıldı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Program Görevlisi Seda Erden, Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı Kadri Gürsel, Bianet IPS İletişim Vakfı Başkanı Nadire Mater, Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği Editörü Aslı Ece Koçak, Hrant Dink Vakfı Proje Koordinatörü Gamze Tosun, Ankara Gazeteciler Cemiyeti Program Sorumlusu Igor Chelov’un katılım gösterdiği toplantıda proje kapsamında 8 ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlere yönelik bilgi verildi.

Gazetecilerin duruşma takibi, hukuki destek, cezaevi ziyaretleri, basın özgürlüğü raporları, gazetecilerin istihdama ve sektörde korunmalarına yönelik destekler, eğitim programları, telif destekleri gibi ana ayaklardan oluşan proje 2022 tarihine kadar sürecek.

CEVAP VER