Üyemiz Vecdi Altay’ı yitirdik

İGC Üyemiz Vecdi Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yaşamını yitirdi. Vecdi Altay bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi altındaydı.
Altay için bugün saat 14.00’te İzmir Gazeteciler Cemiyeti önünde ve saat 15.00’de Karşıyaka Belediyesi önünde veda töreni düzenlenecek.
Altay’ın cenazesi bugün ikindi namazının ardından Bostanlı Camiinden kaldırılacak.

Başsağlığı dileriz.

İGC Yönetim Kurulu

Vecdi Altay Kimdir?

1958 yılında Ankara’da doğdu. Gazeteciliğe 1978 yılında Trabzon’da başladı. Pek çok gazetede ve medya organında görev aldı. İzmir’in ilk özel radyosu olan Radyo Karşıyaka’yı kurdu ve genel müdürlüğünü yaptı. Ekin Film Prodüksiyon’u kurarak televizyonlara programlar, kuruluşlara ve adaylara tanıtım ve belgesel filmler hazırladı. Türkiye’nin ilk ve tek çocuk gazetesi olan Kıpırdak’ı kurdu. “Reis Bey” ve “Beni Hatırlayınız” adlı kitapları yazdı. Çeşitli kamu – özel kurum ve kuruluşlarında görev yaptı. “Basında Cumhuriyet’in ilanı” ile yurt içinde ve yurt dışında “Anıtkabir” sergilerini düzenledi. Bergama Belediyesi Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’nın Koordinatörlüğünü üstlendi. Önceki yıllarda farklı birimlerinde çalıştığı Karşıyaka Belediyesi’ne 2014 yılında geri döndü ve Çocuk Kulübü Sorumlusu olarak görevini sürdürüyordu.