İyi Parti’den İGC’ye ziyaret

İyi Parti Kurucu Üyeleri ve İzmir İl Yönetimi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne (İGC) nezaket ziyaretinde bulundu.
İyi Parti kurucularından Burak Akburak, STK ve Dernekler Sorumlusu, İzmir İl Başkan Yardımcısı Esra Akkaş, Kurucular Kurulu üyeleri Sevin Çağlayan Zeki Hakan Sıdalı, STK Başkanlığı’ndan Alper Büyükkaymakçı, Kurucular Kurulu Üyesi Naci Cinisli, Kurucu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca, STK Grup Lideri Selçuk Kılıçaslan, Pendik İlçe Başkanı Ümit Çindir, Pendik İlçe Sekreteri Turgay Yılgın, STK Grup Lideri Ertan Demiryürek ve Burak Bostana’nın katıldığı ziyarette İGC Başkan Misket Dikmen, Başkan Yardımcısı Tayfur Göçmenoğlu, Genel Sekreter Kenan Çimen, Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Pala, Sayman Semih Aksoy, Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Dirik, Sadık Uçar, Gökmen Küçüktaşdemir, Murat Attila yer aldı.
İyi Parti kurucularından Burak Akburak, Türkiye’de basın özgürlüğü ve adalet konusunda büyük sıkıntılar yaşandığını belirtti. Seçmenlere üçüncü yolu göstermek istediklerini belirten Akburak, “Amacımız milli merkez bir parti oluşturmak. İzmir’i İyi Parti’nin kalesi yapmak. Şu anda baskı altında bir medya ile karşı karşıyayız. Medyada yer bulamıyoruz. Yaptığımız anketlerde Türkiye çapında 20.04 oy oranına yaklaştığımızı öğrendik. Yarın, İyi Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile il binamızın açılışını yapacağız. İzmirlileri bu açılışa bekliyoruz” dedi.
İGC Başkanı Misket Dikmen de, İyi Parti yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Basın özgürlüğü alanında yaşanan sıkıntıları dile getiren Dikmen, “Bu alanda Türkiye’deki tüm siyasi partilere önemli görevler düşüyor. İyi Parti’nin de basın özgürülüğü alanında çalışma yapmasının çok önemli olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” diye konuştu.