İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması’na başvurular başladı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne 14 yıl başkan olarak hizmet veren, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivri’nin adını yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla bu yıl yedincisi düzenlenen “İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması”na başvurular başladı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yarışmaya; ortaokul  ve lise öğrenimine devam eden öğrenciler başvurabiliyor. Başvurular 25 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek. Kazanan eserler, 4 yıl arayla kitapta bir araya getirilerek okurlara da sunuluyor.

Öğrenim çağındaki çocuk ve gençlere yazmayı, yaşamayı, doğayı sevdirmek, öykücülüğünü daha iyi tanıtıp, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve ödüllendirmek amacını taşıyan yarışmada dereceye giren öğrenciler, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesiyle ödüllendirilecek.

İsmail Sivri 9. Çocuk Öyküleri Yarışması Seçici Kurulu, tanınmış yazarlarımızdan , Hidayet Karakuş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Eşref Karadağ, Ercan Doğu, Ahmet Büyükçulhacı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’den oluşuyor. Yarışmanın son katılım tarihi 25 Mayıs 2018 olarak belirlenirken, ödül töreni ise 9 Haziran 2018 günü gerçekleştirilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler ayrıntılı bilgi için İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne başvurulabilir.

(Tel: 0-232 463 32 15 -16)