İGC’den Bergama’ya ziyaret

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen ve Yönetim Kurulu üyelerini, yeni hizmete açılan Bergama Kültür Merkezi’nde ağırladı. Sinemadan, konser salonuna kadar birçok işlevsel mekanı barındıran merkezde İGC Başkanı Dikmen, Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Pala ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Attila ile görüşen Gönenç, yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bergama’nın önemli bir ihtiyacını karşılayan içinde arkeoloji temalı kütüphanesinden, cep sinemasına, konser salonundan, kafetaryasına kadar farklı tarzda birçok bölümü içinde barındıran merkez, önceki haftalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle hizmete girmişti.
Gönenç, Bergama Kültür Merkezi’nde İGC Yönetimini ağırlayarak, merkezi tanıttı.
Bergama’nın önemli bir ihtiyacını karşıladıklarını belirten Gönenç, “Kütüphanemizde her gün öğrenciler ders çalışıyor. Kitap okuyor. Bu bizi çok mutlu ediyor. Kütüphanemiz arkeoloji alanında özel olarak hazırlandı. Türk Tarih Kurumu başta olmak üzere bir çok kurum bize kitap desteği verecek. Cep sinemamızı kiraya vereceğiz. Açık hava sinemamızda ilk etkinliğimiz çok ilgi gördü. Konser salonumuzda İdil Biret’i ağırladık. Yurtdışından üç önemli gitarist konser verdi. Beklediğimizin üzerinde ilgi vardı. Bu kültür merkezi Bergama’nın kültür ve sanat alanında gelişmesi adına önemli bir kazanım oldu. Halkımızı buradaki etkinliklere davet ediyoruz” dedi.

bergama2veb

“Bergama çağ atladı”

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen de, böyle bir kültür merkezinin birçok şehir merkezinde dahi olmadığı söyledi. İzmir’in en uzak ilçesinde yeşil odaklı mimarisiyle dikkat çeken kültür merkezinin Türkiye’nin kültür sanat yaşamı adına umut verici olduğunu belirtti. Bergama Belediye Başkanı Gönenç’in yaptığı çalışmalarla ilçenin farklı bir görünüme kavuştuğunu, bunu yakından takip ettiklerini de kaydeden Dikmen, “Bergama, geçmişi ve tarihi eserleriyle, doğasıyla İzmir’in en güzel yerlerinden biri. Yerel yönetimin de önemli çalışmalarıyla Bergama adeta çağ atlamış. Mehmet Gönenç ve ekibini çalışmalarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.