Ergun Ulcay’ı kaybettik

İzmir’in duayen gazetecilerinden Ergun Ulcay yaşamını yitirdi. İzmir spor basınının sevilen isimlerinden, genç gazetecilerin ‘Paşası’, genç yaşlı tüm meslektaşları tarafından çok sevilen Ergun Ulcay, geçtiğimiz hafta tansiyona dayalı beyin kanaması geçirmiş ve Dokuz Eylül Üniversite Hastahanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Dün durumu ağırlaşan Ulcay yaşamını yitirdi. Ulcay’ın vefat haberini kızı Elif Ulcay Sertdemir şu sözlerle duyurdu:
“Babam, ailemizin neşesi Ergun Ulucay;
İzmir’in paşası, değerli insan tedavi gördüğü 9 Eylül Hastanesi’nde, 6 Kasım 2016 günü saat 16.11’de Hakka yürümüştür. Erdemli bir Gazeteci olarak daima hasretle anılacaktır. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Hepimizin başı sağolsun.”
Ulcay’ın vefat haberi basın camiasında büyük üzüntü yarattı.

BAŞARILI KARİYER
1951 yılında dünyaya gelen Ergun Ulcay, gazetecilik mesleğine 1968 yılında Ege Telgraf Gazetesi’nde başladı. Fotospor ve Günaydın gazetelerinden sonra uzun yıllar hizmet ettiği Yeni Asır Gazetesi’nde çalıştı. Yeni Asır TV’nın Spor Müdürlüğü görevini üstlendi. Başarılarla dolu meslek yaşantısında çok sayıda ödül aldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyesi ve genel sekreter olarak görev yaptı. Ulcay aynı zamanda Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliğinde de bulundu. 65 yaşında sonsuzluğa uğurladığımız Ergun Ulcay evli ve 2 çocuk babasıydı. Ulcay’ın cenazesi bugün Buca Yerli Cami’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Buca’da toprağa verilecek. 9 Eylül Gazetesi olarak sevgili Ergun Ulcay ağabeyimize Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm camiamızı baş sağlığı diliyoruz.