23.3 C
İzmir
22 Mayıs 2019

IPA/2018/403-088 ‘Organised Journalists and Strong Solidarity for Press Freedom Project’
‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’

Bu Proje Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir.
This Project is Funded by the European Union

İGC BASIN AKADEMİSİ DERS PROGRAMI BELLİ OLDU

** İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC), Avrupa Birliği (AB) hibe destek programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi eğitimlerinin ders programı belli oldu. Eğitimler, 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve İGC tarafından uygulanan ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ programı kapsamında kurulan İGC Akademi’de ilk dönem eğitimler, Mayıs-Haziran aylarında Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 18.30-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Sosyal Medya Uygulamaları ve Yönetimi, Sayfa Tasarımı ve Grafik, Görsel ve İşitsel Medyada Yeni Teknolojiler ve Kullanımı ve Mesleki İngilizce Eğitimi başlıklarındaki kurslar, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nde oluşturulan Basın Akademisi’nde yapılacak.

Kurs başvuruları 3 Mayıs’ta tamamlanmış olup, kontenjana ve açıklanmış kriterlere göre belirlenen sınıflar www.igc.org.tr adresinde yayınlanmıştır.

Ders Programı şöyle oluştu:
Sosyal Medya Uygulamaları ve Yönetimi: 13 – 20 – 22 – 27 – 29 Mayıs 2019; 10 – 12 – 17 – 19 – 24 – 26 Haziran 2019.
Sayfa Tasarımı ve Grafik: 14 – 17 – 21 – 24 – 28 – 31 Mayıs 2019; 11 – 14 – 18 – 21 – 25 – 28 Haziran 2019.
Görsel ve İşitsel Medyada Yeni Teknolojiler ve Kullanımı: 17 – 22 – 24 – 29 – 31 Mayıs 2019; 12 – 14 – 19 – 21 – 26 – 28 Haziran 2019.
Mesleki İngilizce: 14 – 16- 21 – 23 – 28 – 30 Mayıs 2019; 11 – 13 – 18 – 20 – 25 – 27 Haziran 2019.
*15 Mayıs 2019 Çarşamba günü, Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması Ödül Töreni nedeniyle ders gerçekleştirilmeyecek.
**Eğitimler, önümüzdeki üç yıl boyunca dönemler halinde devam edecek.

İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN TARİHİ ADIM
BASIN AKADEMİSİ KURULUYOR

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), Avrupa Birliği (AB) hibe destek programına hak kazandı.
Avrupa Birliği Sivil Toplum 4. Medya Özgürlüğü Oluşturma ve Medya Özgürlüğü programı kapsamında, ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ Ocak 2019 tarihi itibarıyla Türkiye Gazeteciler Sendikası ve İGC tarafından uygulanmaya başlandı.

Projede, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile İGC partner olarak yer alıyor.
Hibe destek programı kapsamında iki kurum bünyelerinde Basın Akademisi oluşturacak. İGC proje kapsamında toplam 350 bin Euro hibe destek alacak.
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkilileri ile biraraya gelen proje heyetine İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen Cemiyet Başkanı Misket Dikmen, Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Dilek Gappi ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Müdürü Semih Aksoy katıldı.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, AB proje desteğinin İGC tarihinde ilk kez gerçekleştiğine dikkat çekti. Dikmen, “Cemiyetimiz tarihinin geleceğe yönelik en yüksek bütçeli projesini hayata geçirmiş olmaktan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak onur duyuyoruz” dedi.
Dikmen Akademi’de ilk etapta İGC üyeleri ile çalışan, işsiz, genç ve serbest gazeteciler için mesleki gelişime yönelik eğitim programları oluşturulacağını belirtti.
Dikmen şu bilgileri verdi:
“Çalışmamız Akademi içerisinde ve farklı illerde gerçekleşecek eğitim programlarından oluşacaktır. İlk etapta cemiyet binasında açacağımız İGC-AB Basın Akademi Merkezinde 4 ayrı eğitim programı ile başlayacağız. Gerçekleştirilecek eğitim programlarına ilişkin daha sonra ayrıntılı bilgi sunacağız.
Yönetim Kurulu olarak üretken, yeni kaynak yaratan ve sürdürülebilir yönetim anlayışımızı, bu proje ile geleceğe taşıyacağımız için kıvanç duyuyoruz”
İGC Basın Akademisi eğitim programları Nisan ayı içinde başlayacak.

** Bu yayın Avrupa Birliği tarafından sağlanan finansal destek ile hazırlanmıştır. İçeriğinden tümüyle TGS ve İGC sorumlu olup, Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

‘This website was created and maintained with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of TGS and IGC and do not necessarily reflect the views of the European Union’

Bu websitesi Avrupa Birliği tarafından sağlanan finansal destek ile hazırlanmış ve yayınlanmaktadır. İçeriğinden tümüyle TGS ve İGC sorumlu olup, Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.